Joy the DM
12/14/2024 (Sat) 00:29
No.6820
del
>>6815How much time? 4/hour any type
How much cost? Vegetable and meat are both 2sp per lb and are interchangeable unless otherwise stated.
If you had two cooking kits and 2 people with cooking skill 200% I suppose she can be a sous chef otherwise so 150% or 6/hour
When walking 1.5x is required, presuming you only walk/work 12 hours. If there, was a day you worked 16 hours, then 2x
Finding water takes an hour and has a chance of failing unless it's raining. I haven't been strict on this for your run, for our runs we do.
Yes, dry rations are a good idea most of the time.