Žmogau, visų pirma nusiramink.
1) Gauti ŽIV ar LPL oralinio sekso metu tikimybė yra niekinė. Be to, trichomoniazo tu taip negausi išvys, pvz. ŽIV atsiranda labai nedidelė rizika, jei burnoje buvo žaizdų. Gonoreja - iš pradžių reikia, kad mergina susirgtu gonokokiniu faringitu (kas labai sudėtinga).
Kaip manai kodėl kartais oralinį be preziko daro?
> There is little to no risk of getting or transmitting HIV from oral sex.https://www.cdc.gov/std/healthcomm/stdfact-stdriskandoralsex.htm(ten dar apie kitas lygas gali paskaityti, visos išvardintos, kurias tu gali gauti per oralinį)
Anksčiau wiki buvo ŽIV perdavimo rizikos procenai oraliniam seksui, tai kažkas tipo 0.005% aktyviam partneriui (su prielaida, jog žmogus nenaudoja antiretrovirusinės terapijos).
Mergina žymiai daugiau rizikuotų, jei tu butum ŽIV teigiamas.
Ai, va
https://en.wikipedia.org/wiki/Template:Risk_of_acquiring_HIV2) Daugumos LPL inkubacinis periodas yra pakankamai ilgas ir tikrintis dėl jų yra prasmė pradedant nuo 2 savaičių po nesaugaus kontakto (geriau po 1 mėnesio). Net jei atsiras simptomai. Nes sukelėjas turi biški pasidauginti, kad jį imanoma būtų nustatyti. Iš kitos pusės, jei gavai vainiką ir atsirado gonorejos simptomai pvz po 3 dienų. Taip, gonorėją bus imanoma nustatyti iš karto po simptomų atsiradimo, bet pvz kitų lygų tyrimų rezultatai gali būti neigiami. Bet po keletos savaičių teigiami.
Su ŽIV atskira istorija. Dėl jo rekomenduojama tikrintis po 1 mėn. nuo rizikingo kontakto. Po to, po 3. Ir po metų. Šitas virusas LABAI lėtas. Tačiau, jei po 1 mėn tyrimų rezultatas bus neigiamas, tai 99%, kad neturi. Ir AIDS simptomų tu tikrai nepajausi anksčiau 1 metų po kontakto.
3) Kaip ir kur tikrintis. Sukakus 1 mėnesiui po nesaugaus kontakto, geriau padaryti LPL paletę synlab arba endemik. (Jei aišku pradės iš bybio kažkas tekėt iki tol, kol sukaks 1 mėnuo, tai varyk tiesiog pas urologą. Bet jei nėra simptomų, tai eiti pas gydytoją be tyrimų - pinigų švaistymas)
Man asmeniškai patinka synlab, nes jie daro PGR tyrimus iš šlapimo (tai nelenda į penį su lazdele medžiagos paėmimui)
https://endemik.lt/paslaugos/diagnostines-tyrimu-programos/lytiskai-plintanciu-infekciju-tyrimu-programos/Nors, ten labai daug nereikalingų dalykų. Pvz, ureaplasma - išvys iki šiol nėra suprasta ar tai patogeninis mikroorganizmas ar ne. Gardenella vaginalis tik vaginoj ir gali gyventi. Candida albicans - čia pienligės sukelėjas (labai retai pasitaiko vyrams). Mycoplazmos tik moterims svarbu. Kaip sakiau, trichomonadų tikrai su oraliniu negausi.
Jei pas mane įvyktų toks dalykas, tai aš pasirinkčiau lygas, kurios tikrai galėtų būti perduotos su oraliniu (gonorėja, chlamidiozė, sifilis, ŽIV, hepatitas c) ir padaryčiau sau atskirą paletę (nes nemėgstu mokėti už nereikalingus tyrimus). HPV, herpesas - gali būti perduodamos, bet su jomis nieko ir nepadarysi, be to pats pastebėsi labai charakteringus simptomus. Herpesą ir taip turi 70% populiacijos (tiesiog genitalinė forma nelabai maloni). ŽPV kancerogeniniai variantai rupės tavo žmonai/panai, nes gali sukelti gymdos kaklelio vėžį. Dėl jų reikia šiaip pasitikrint, bet čia tikrai ne pirmaeilis dalykas.
Bet jei nenori galvoti, tai imk LPI išsami (ten viskas yra - ir sifilio ir ŽIV tyrimai ir paprastų LPI).
Šiaip ar anaip, jei mėgsti vaikščioti pas prostes, tai reikia tikrintis maždaug 1 karta/pusmetį.
Sybnlabo paletes:
https://synlab.lt/tyrimai/kainos/4) Sėdi, lauki rezultatų (jei darai endemik arba synlab, tai viskas bus konfidencialiai ir rezai ateis į e-paštą). Jei kažkur bus pliusiukai, varai pas atitinkamą gydytoją.