/4/ - Kiedy 3 to za mało

Tym razem już na pewno

Boards | Catalog | Bottom

Check to confirm you're not a robot
Name
Email
Subject
Comment
Password
Drawing x size canvas
File(s)

Remember to follow the rules

Max file size: 350.00 MB

Max files: 5

Max message length: 4096


(167.64 KB 1200x600 zolnierz.jpg)
Czechy wyślą na Ukrainę kolejną partię broni i amunicji Anonymous 03/04/2022 (Fri) 06:15:35 [Preview] No. 26706 [Reply] [Last 50 Posts]
Na nadzwyczajnym posiedzeniu w nocy z czwartku na piątek rząd Czech zdecydował o wysłaniu na Ukrainę kolejnej partii broni i amunicji za blisko 700 tys. euro. Otrzymał je jako darowiznę od czeskich firm zbrojeniowych. Łącznie Praga przekazała już Ukrainie uzbrojenie o wartości ponad 26 mln euro.

Minister obrony Jana Czernochova poinformowała, że chodzi o karabiny maszynowe, karabiny szturmowe, pistolety maszynowe oraz amunicję do nich.

Kolejne firmy z branży zbrojeniowe także planują przekazanie sprzętu dla Kijowa. Jednocześnie trwa zbiórka pieniędzy, które trafiają na specjalne konto założone przez ambasadę Ukrainy w Pradze.

Na konferencji prasowej po posiedzeniu gabinetu Czernochova powiedziała, że Czechy planują wysłanie 400 żołnierzy mających wzmocnić wschodnią flankę NATO.(287.82 KB 1200x600 CharlesDeGaulle.jpg)
Lotniskowiec Charles de Gaulle w akcji Anonymous 03/04/2022 (Fri) 06:11:25 [Preview] No. 26705 [Reply] [Last 50 Posts]
- Operujący na Morzu Śródziemnym francuski lotniskowiec Charles de Gaulle został skierowany do misji odstraszania, jego samoloty będą wykonywać zadania rozpoznawcze nad Polską, krajami bałtyckimi i Rumunią - poinformowała minister sił zbrojnych Francji Florence Parly.

Lotniskowiec Charles de Gaulle będzie umożliwiał swoim samolotom loty nad Polską, krajami bałtyckimi i Rumunią tylko w „ściśle odstraszającej” misji – sprecyzowała minister. Dodała, że lotniskowiec wcześniej zaangażowany był w misje zwalczania terroryzmu.

Zapytana o zagrożenie nuklearne ze strony Rosji, minister oświadczyła, że wdrożono wszelkie środki, aby podtrzymać rozmowy z Władimirem Putinem i uniknąć tego rodzaju ataku. "Robimy wszystko, aby odwieść Rosję od kontynuowania obranej drogi" – odpowiedziała.

- Rosja nie jest zagrożona, ale musi wiedzieć, że gdyby zaatakowała, natrafiłaby na zjednoczonych sojuszników

– dodała.(77.28 KB 1200x600 busted.jpg)
Armia ukraińska walecznie broni swoich miast Anonymous 03/03/2022 (Thu) 19:01:13 [Preview] No. 26702 [Reply] [Last 50 Posts]
Ukraina się nie poddaje! Kolejne rosyjskie wozy bojowe w Hostomelu zostały zniszczone

Armia ukraińska walecznie broni swoich miast. Służby ukraińskie poinformowały w mediach społecznościowych o kolejnych zadanych stratach wojskom agresora.

"Siły specjalne Głównego Zarządu Wywiadu Ministerstwa Obrony Ukrainy zniszczyły 10 kolejnych wozów bojowych Rosji w Hostomel. Bitwa o kontrolę nad miastem"

- przekazały ukraińskie służby w mediach społecznościowych.

‼️#працюєГУР🦉
🔥Спецпризначенці Головного управління розвідки МО України знищили у Гостомелі ще 10 ворожих БМД

Триває бій за контроль над містом Гостомель. В районі місцевого склозаводу станом на 18.30 вже знищено 10 бойових машин десанту ворога. 1/2 pic.twitter.com/6pGO1NFcRH
— Defence intelligence of Ukraine (@DI_Ukraine) March 3, 2022(241.64 KB 1200x600 FightForUkraine.jpg)
Walczyć za ojczyznę to ich obowiązek Anonymous 03/03/2022 (Thu) 18:29:15 [Preview] No. 26701 [Reply] [Last 50 Posts]
Walczyć za ojczyznę to ich obowiązek. Z ukraińskimi żołnierzami pojechaliśmy na granicę – są zdeterminowani

Dworzec Zachodni w Warszawie. To kolejna taka noc – najpierw zbiórka obcych sobie osób, potem wspólna podróż w kierunku granicy. Cel jest jeden: walczyć za Ukrainę. Ci, dla których w ciągu dnia nie starcza miejsca w autobusach jadących w stronę przejść granicznych, mogą liczyć na miejsce w prywatnych samochodach. A chętnych nie brakuje. Wraz z kilkoma żołnierzami-ochotnikami udaliśmy się na granicę.

Ruch na granicy polsko-ukraińskiej nie ustaje. Z danych ministerstwa spraw zagranicznych wynika, że przed agresją rosyjską uciekło do Polski już ponad 600 tysięcy osób. Kobiety, dzieci, starsi ludzie ze zwierzętami i walizkami – takie obrazki to już codzienność. My jednak byliśmy na granicy, by zawieźć na Ukrainę żołnierzy-ochotników, którzy chcą bronić swojego kraju. Aby to zrobić przyjeżdżają nie tylko z Polski, ale i z całej Europy.

– Walczyć za ojczyznę to nasz obowiązek – mówi w trakcie drogi portalowi Niezalezna.pl jeden z nich. Jak deklaruje, żeby dołączyć do armii, przyjechał do Polski z Estonii. Wraz z kolegą (kolega potakuje). Zdradza nam, że o jego decyzji nie wiedzą jeszcze rodzice. – Nie chcę ich martwić. Powiem im, jak już będę na froncie – dodaje i nie kryje emocji: gdy ojczyzna jest w potrzebie, nie wyobraża sobie siedzieć na kanapie i patrzeć, jak wojska Putina zabijają jego rodaków i niszczą jego kraj.

Takich, jak on jest wielu. Skrzykują się w sieci, umawiają na Dworcu Zachodnim, skąd codziennie kursują autobusy na wschód, i ruszają. Jeśli nie starcza dla nich miejsca w komunikacji publicznej, wieczorem podjeżdżają prywatne samochody osobowe, busy. Chętnych do pomocy nie brakuje.

- W ten sposób pomagamy wielu osobom - mówi nam Dmytro Shtohun, który na co dzień prowadzi warsztat samochodowy w podwarszawskim Nadarzynie. – Ochotnicy na wojnę zjeżdżają tutaj z całej Europy. Jeśli nie uda im się załapać na autobus, zabieramy ich i zawozimy – dodaje. On sam, żeby kursować na przejścia graniczne, tymczasowo zamknął warsztat.

Jak opowiada, wszystko jest dobrze przemyślane: „w bagażnikach wozimy pieluchy, jedzenie dla dzieci, środki czystości, ect. i przekazujemy za pomocą zabranych żołnierzy na stronę ukraińską”.
Pospolite ruszenie

W transporcie pomaga mu firma przewozowa Gerwazy, która na co dzień pracuje m.in. przy delegacjach, produkcjach filmowych, w turystyce. Jej właściciel ze wzruszeniem opowiada o sytuacji, jak młodzi Ukraińcy w osiedlowym sklepiku robili drobne zakupy spożywcze, wyliczając pieniądze tak, żeby im starczyło na „bilety na wojnę”. – Pewien kierowca nie zastanawiał się ani chwili: zapłacił za nich rachunek, zaprosił do swojego auta i zawiózł na granicę – relacjonuje sytuację, której był świadkiem. Takich historii jest więcej.

Message too long. Click here to view full text.
(247.14 KB 1200x1138 putin-to-glupia-ryba.jpg)
PUTIN TO DEBIL geofencingXD 03/03/2022 (Thu) 18:17:49 [Preview] No. 26700 [Reply] [Last 50 Posts]
PUTIN TO DEBIL(104.79 KB 1200x600 mieso-armatnie.jpg)
„Jesteśmy mięsem armatnim” Anonymous 03/03/2022 (Thu) 17:17:24 [Preview] No. 26696 [Reply] [Last 50 Posts]
„Jesteśmy mięsem armatnim”. Rosyjscy żołnierze wprost o tym, ile znaczą dla Putina!

W internecie opublikowano kolejne nagranie z udziałem rosyjskich żołnierzy. Jeden z nich mówi, że wysłano ich na Ukrainę w wyniku podstępu, od trzech dni głodują oraz nie mają dostępu do wody. Do tej pory prawdziwości nagrania nie potwierdziły jeszcze ukraińskie służby.

Nagranie udostępnił w internecie dr Daniel Szeligowski, kierownik programu Europa Wschodnia w Polskim Instytucie Spraw Międzynarodowych. Opatrzył je następującymi słowami:

"Ławrow powiedział już, że wokół Charkowa nie ma wojsk rosyjskich. Wkrótce dowiemy się, że są to wolontariusze, którzy sami postanowili 'wyzwolić' Ukrainę i każdy mógł ich zatrudnić"

Na udostępnionym nagraniu widzimy rosyjskiego żołnierza narzekającego na warunki - mówi on, że on i jego koledzy nie mają co jeść i pić oraz muszą spać na ziemi. Mówi również, że wysłano ich na Ukrainę za pomocą podstępu. Dodaje także, że jego i pozostałych żołnierzy zmuszano do podpisywania dokumentów o zwolnieniu z wojska z mocą wsteczną. Podkreśla, że według niego wysłano ich na Ukrainę w charakterze "mięsa armatniego".

This rare video was filmed by a (non-captured) Russian soldier complaining about losses and harsh conditions.

What caught our attention is a claim that they are forced to "sign papers" to be "dismissed retroactively" from the army https://t.co/GqzcSSwVHA
— CIT (en) (@CITeam_en) March 3, 2022

Na tvp.info czytamy, że zdaniem niektórych internautów uwieczniony na nagraniu mężczyzna mówi rosyjskim dialektem - najprawdopodobniej dalekowschodnim lub syberyjskim.(37.89 KB 571x572 putin.jpg)
Błoto zatrzymuje wojska rosyjskie od Kijowa po Donbas Anonymous 03/03/2022 (Thu) 17:11:07 [Preview] No. 26695 [Reply] [Last 50 Posts]
Cichy sojusznik ukraińskiego wojska. Błoto zatrzymuje wojska rosyjskie od Kijowa po Donbas

Od pierwszych dni inwazji Rosji na Ukrainę pojawiają się informacje o tym, że rosyjskie wojsko masowo porzuca swój sprzęt, który ugrzązł w błocie. Ze względu na nieprzejezdne drogi gruntowe żołnierze rosyjscy zmuszeni są do operowania na drogach asfaltowych, na których organizowane są zasadzki oraz uderzenia dronów oraz artylerii lufowej i rakietowej Sił Zbrojnych Ukrainy.Fighting the land itself (and losing) - After getting stuck in mud, Russian tank crews abandoned their equipment and fled into the bush, near a Ukrainian swamp pic.twitter.com/Cd7N855Tc7
— The New Voice of Ukraine (@NewVoiceUkraine) February 27, 2022

Nieprzejezdne drogi gruntowe na Ukrainie są wynikiem tzw. rasputicy polegająca na pokaźnych roztopach. Rasputica znacząco spowolniła w przeszłości natarcie wojsk Napoleona oraz niemieckiej III Rzeszy. Tym razem warunki terenowe działają na niekorzyść rosyjskiego agresora.

Some Russian columns stuck in the mud and were abandoned https://t.co/46r7aYIbzt via @GirkinGirkin #Ukraine pic.twitter.com/rsG55uw0zf
— Liveuamap (@Liveuamap) March 3, 2022

Ze względu na nieprzejezdne drogi gruntowe Rosjanie muszą polegać na mniejszej liczbie dróg asfaltowych. Uzależnienie od tych traktów przekłada się na zmniejszoną przepustowość wsparcia sprzętowego oraz ułatwia przeprowadzania ataków na rosyjskie kolumny zaopatrzenia i wojskowe.

Never underestimate the power of #Ukraine's mud to halt the #Russian Invasion

Message too long. Click here to view full text.